Retriveri, Pticari a i svi ostali
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Retriveri, Pticari a i svi ostali

sve o nasim cetvoronoznim prijateljima
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Rec -Dve o etici

Go down 
5 posters
AuthorMessage
Amika
Admin
Amika


Number of posts : 103
Registration date : 2008-09-21

Rec -Dve o etici Empty
PostSubject: Rec -Dve o etici   Rec -Dve o etici Icon_minitimeTue Sep 23, 2008 2:26 pm

Psi su divna stvorenja. Jedine životinje koje čovek nije pripritomio silom. Jedine životinje koje su prišle čoveku pre nekoliko hiljada godina, i od tada su mu najbolji prijatelji. Psi su čista stvorenja. U njima nema ni malo zla, sve zlo koje je oko njih dolazi samo i isključivo od ljudi. Nisu svi ljudi zli, naravno. Ali ne postoji ni jedan zao pas, a to se za ljude ne može reći.

Moj pas je član moje porodice. Ne, ja nisam "lujka", "patološki tip", "prolupala" ili "rob svog psa". I ne, ona nije "samo pas". Ona je jedan vrlo poseban pas - ona je MOJ pas. I ja sam NJEN čovek. Bilo je potrebno 20 godina da ja umolim moju majku da mi dozvoli da držim psa u kući. I nije mi žao. Isplatilo se, jer sam ja imala sreću da nađem svog psa.

Želim da svaki pas ima čoveka koji ga voli koliko ja volim Amiku. Neću da prepričavam priče strave i užasa koje sam čula iz prve ruke, a odnose se na šinteraj. Želim da nikada više ni jedan pas ne strada zbog ljudske okrutnosti.

Zato, pre nego što nabavite psa, pročitajte ovu stranu i dobro razmislite. Slične tekstove možete naći u dobrim knjigama o psima, kao i na sajtovima na internetu.


Last edited by Amika on Wed Sep 24, 2008 3:19 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
gaga
Postovani clan
gaga


Number of posts : 96
Age : 52
Location : tu negde u ravnici
Registration date : 2008-09-21

Rec -Dve o etici Empty
PostSubject: Re: Rec -Dve o etici   Rec -Dve o etici Icon_minitimeTue Sep 23, 2008 2:33 pm

Amika u pravu si i moj komsiluk misli da sam ja lujka, jer ja sa svojim psima pricam, zalim im se ako imam problem i hvalim ako mi se desava nesto lepo. Jednostanvo ljudi neazumeju da psi imaju dusu siroku kao ova ravnica oko mene.
Back to top Go down
Haris
Moderator



Number of posts : 111
Registration date : 2008-09-23

Rec -Dve o etici Empty
PostSubject: Re: Rec -Dve o etici   Rec -Dve o etici Icon_minitimeTue Sep 23, 2008 3:31 pm

ili zato sto se psima lakse ispovjediti znas da nikom nista nece reci
a jos ce te i pozorno slusati Very Happy
Back to top Go down
gaga
Postovani clan
gaga


Number of posts : 96
Age : 52
Location : tu negde u ravnici
Registration date : 2008-09-21

Rec -Dve o etici Empty
PostSubject: Re: Rec -Dve o etici   Rec -Dve o etici Icon_minitimeTue Sep 23, 2008 3:32 pm

Susjedu ima nesto i u tome!
Back to top Go down
stryker
Admin
stryker


Number of posts : 187
Age : 39
Location : Veliko Orasje
Registration date : 2008-09-21

Rec -Dve o etici Empty
PostSubject: Re: Rec -Dve o etici   Rec -Dve o etici Icon_minitimeTue Sep 23, 2008 3:57 pm

pa sve zavisi od ljudi kakva je ko osoba
Back to top Go down
http://www.freewebs.com/lovackipsi
bony
Admin
bony


Number of posts : 57
Age : 27
Location : Dabravine (selo)
Registration date : 2008-11-29

Rec -Dve o etici Empty
PostSubject: Re: Rec -Dve o etici   Rec -Dve o etici Icon_minitimeSat Dec 13, 2008 12:23 pm

Quote :
pa sve zavisi od ljudi kakva je ko osoba

Potpuno se slazem. Pas je onakav kakav je i gospodar. Ako ga gazda uči da bude pas vijeran, dostojanstvan i uzor mnogim drugim psima, to je jako dobar čovijek, a i njegov pas. Ako ga gazda uči da bude borben i agresivan pas to je loš čovijek. Oni psi za koje ljudi smatraju da su opasni npr
-Potweiler
-Bul terijer
-Bokser
-Doge
-i ostali
Oni su takvi jer su ih gospobari tako odgojili.
Back to top Go down
http://www.freewebs.com/helpets
Sponsored content





Rec -Dve o etici Empty
PostSubject: Re: Rec -Dve o etici   Rec -Dve o etici Icon_minitime

Back to top Go down
 
Rec -Dve o etici
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Retriveri, Pticari a i svi ostali :: O forumu :: Ostalo-
Jump to: